Birlikte Olmayanlar Bu Oyunda Birlikteler


Gerçek hayatta ateş ve su aynı ortamda olamazlar. Çünkü ikisinin varlık amaçları birbirlerinin zıttıdır. Su ateş söndürür ya da ateş sudan çok ise suyu buharlaştırır. Neyse ki bu ikili bir oyun üreticisi tarafından zamanında bir araya getirilmiş ve birbirlerine fayda sağlamaya yani aynı ortamda var olmaya başlamışlar. O günden bugüne bu oyun da dünyanın en popüler oyunları arasına girmeyi başarmış. Evet bahsettiğim oyunun adını söylediğinizi duyar gibiyim, evet doğru tahmin ettiniz oyun Ateş ve Su oyunu. Oyuna aşağıdaki adrese tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://www.tokoyun.com/ates-ve-su.html

Bu oyun ilk versiyon, size sunduğu bu site olan “tokoyun” sitesinde bu oyunun diğer versiyonları da mevcut. Zaten oyunun altında diğer versiyonlar da öneriliyor. Diğer versiyonlardan bu oyundan türeyenler hep aynı tarzda fakat bu oyuna benzer olanlarda biraz farklılık olabiliyor ama yine de Ateş ve Su tadını veriyor.

oyun oyun

Oyun tamamen iki kişinin aynı anda oynanması üzerine kurulmuş. Elbette tek başınıza da oynayabilirsiniz ama bu oyunun tadı iki kişi oynayarak çıkar. Evde kardeşiniz ya da yakınızda bir arkadaşınız var ise hatta yakınlarınızda oyun oynayabilecek birileri varsa çağırın ve bu oyunu oynamaya başlayın. Normal klavyeler için yani “qwerty” dizilişi klavyeler için anlatayım. Bu iki karakteri bulundukları ortamdan kurtarmak için çabalayacaksınız. Bir karakter yön tuşlarını kullanacak diğer karakter ise a, s, d ve w tuşlarını bir kullanarak hareket edecek. Parmaklarınızı bu tuşların bulunduğu kısma yerleştirin ve oyuna başlayın. Ateş karakterinin geçeceği yerler var su karakterinin geçeceği yerler var. Mesela su olan yerden ateş geçerse söner, ya da ateş olan yerden su geçerse buharlaşır. Bunlara dikkat ederek ortak bir şekilde hareket ederek çıkış kapısına hata yapmadan gidilince oyundaki diğer bölümlere geçerek farklı bölümlerde farklı özellikler görerek oyunu oynarsınız. İlerlediğiniz her bölümde biraz daha zorluk sizi bekler ama siz iki kişi bir beyin fırtınası yaparak ve de deneme yaparak bu zorlukları aşarsınız. Kolay gelsin sizlere sitedeki diğer oyunlara da bakmayı unutmayın belki onları da seversiniz.

Başlıklar :
  1. aksular ibrahim ateş ve su
  2. aksular ibrahim ateş su
  3. https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1822 dDF_Dw1WGb5m3IMQnTfsJpOmzotUPmejP3_QG6KxhuCvyG9DqkEFO2z2kZKIBaA8 949432b0b63695ce192af7c92570d9561c720f43&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme
  4. meb oyun ateş ve su hacı sait korkmaz
One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir